עורך דין לענייני ירושה – עריכת צוואה באופן מקצועי

אנשים רבים בזמן הרלבנטי להם, פונים למשרד עורך דין לענייני ירושה כדי לערוך צוואה. הליך זה גורם למצווה לשלוט באופן בו יחולק עזבונו, שלא עפ"י חוק הירושה כי אם עפ"י רצונו וכאשר מחליטים על עריכת צוואה, יש צורך בתכנון מוקדם של חלוקת הרכוש ליורשים.

התכנון הזה מוסדר באמצעות הצוואה ומקל מאוד על היורשים. הוא כולל התחשבות המוריש בשיקולי מס עתידיים, וכן עורך אותה באופן כזה שתעמוד בפני מחלוקות או התנגדויות עתידיות.

תכנון חלוקת הירושה מורכב אם כן מתכנון משיקולי מס, פיקוח ושליטה על נכסי המוריש ומתן הנחיות אופרטיביות לחלוקת נכסי הירושה או במקרה של החלפת יורשים.

עפ"י החוק, כספים ונכסים העוברים בירושה, אינם מחויבים לשלם מס למדינה, אולם כאשר אין תכנון נכון של הקצאת הנכסים ליורשים, עלולים להתקיים אירועי מס בעת מימוש נכסי העיזבון. כאשר אדם מתכנן את צוואתו, הוא אמור לדאוג לכך שיתקיים תכנון מס אופטימלי שיבוא לידי ביטוי בצוואה שתיכתב ותיערך ע"י עורך דין מומחה בתחום.

מדוע חשוב לערוך צוואה במשרד עורך דין לענייני ירושה?

באמצעות צוואה הנערכת ע"י עורך דין לענייני ירושה, יכול המוריש לשלוט באופן בו יחולקו נכסיו ליורשים ולנהל זאת עפ"י רצונו האמתי. הוא יכול לקבוע הוא רוצה לכלול בין היורים גם קטינים אשר עפ"י החוק, יזכו בחלקם בירושה בהגיעם לגיל 21 ועד אז ימונה להם נאמן. הוא יכול לקבוע כי הנחלת ירושה מסוימת ליורש מסוים תהייה מותנית, או לפרט התניות אשר יגבילו את זכויות היורים בעתיד בתנאי כמובן שתהיינה חוקיות ועפ"י דין.

אפשרי גם להוסיף הוראה של "יורש במקום יורש" במצב בו היורש המצוין בצוואה לא יוכל לקבל את הירושה מסיבות של מוות, שלילת זכות הירושה שלו בעיזבון ועוד. הוראת יורש אחר יורש ניתן להוסיף כאשר היא רלבנטית לנסיבות כמו שהיורש המקורי יירש את הירושה ויוכל לעשות בה כרצונו, אולם לאחר פטירתו יהיה אחריו יורש שני שיירש את יתרת הירושה.

עורך דין לענייני ירושה

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

מהי הסתלקות מירושה- עורך דין לענייני ירושה

עפ"י חוק הירושה יכול יורש להסתלק מזכות הירושה בעיזבון בשלמות או בחלק ולרוב מתרחש הדבר כתוצאה משיקולים משפחתיים. כך לדוגמה יכולים להסתלק ילדיו של הורה שנפטר מירושתו לטובת אימם או להיפך גם מתוך הנחה כי בסופו של דבר, הירושה תגיע אליהם אחרי מותו של ההורה השני.

עפ"י חוק הירושה יכול יורש להסתלק מזכות הירושה בעיזבון בשלמות או בחלק ולרוב מתרחש הדבר כתוצאה משיקולים משפחתיים. כך לדוגמה יכולים להסתלק ילדיו של הורה שנפטר מירושתו לטהסתלקות מירושה הנה בלתי הפיכה, ולמעשה היא מבטלת את מעמדו הראשון כיורש.בת אימם או להיפך גם מתוך הנחה כי בסופו של דבר, הירושה תגיע אליהם אחרי מותו של ההורה השני.

למרות זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם הוגשו תובענות לבתי משפט לביטול תוקפם של בקשות הסתלקות מירושה, במסגרתן טענו התובעים כי מי שהסתלק מהירושה הטעה אותם או נהג כלפיהם בחוסר תום לב, או שההסתלקות נבעה מהרצון לעשוק אותם בתור יורשי המסתלקים. נכון להיום, ניתן להורות על ביטול הסתלקות מירושה בשל עילות חוזיות כמו: כפייה, עושק, חוסר תום לב, השפעה בלתי הוגנת של המסתלקים ועוד.

כבר היו מקרים בהם הוכח לבית המשפט, כי מסתלק מירושה פעל כך משום שהובטחה לו התחייבות כלשהי בעל-פה והיא לא קוימה, לפיכך רק על בסיס טענה זו, זכותו להסתלק מהירושה. במקרה כזה ביטל בית המשפט את ההסתלקות והשיב למסתלק את זכות הירושה שלו.

פסיקות נוספות של ביטול הסתלקות ניתנו גם בגין הסתרת מידע חיוני מהמסתלק וחוסר תום לב, שכאשר נחשפו גרמו למסתלק לבקש את ביטול הסתלקותו.

אם קיימת עילה לביטול ההסתלקות בטרם חולק העיזבון או חולק, ומי שהסתלק עבורו השתנה מצבו בשל ההסתלקות ואם התובע התהה במיצוי טענותיו, על בסיס שאלות כאלה ואחרות יכריע בית המשפט.

על עורך דין לענייני ירושה להסביר למי שמבקש להסתלק מהירושה, מהן המשמעויות

איך מוציאים צו ירושה?

צו ירושה הוא צו באמצעותו נחלקת ירושתו של אדם אשר נפטר ולא הותיר אחריו צוואה. יורשי המנוח אמורים להגיש בקשה לקבלת צו ירושה. לעתים תהליך זה עלול להתעכב בשל בירוקרטיה בתהליך הגשת הבקשה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני ירושה מהי הדרך הקלה והנוחה ביותר לקבל את הצו. לאחר קבלת צו הירושה, כל המוסדות הרלבנטיים אמורים לכבדו כמו לשכת רישום מקרקעין, בנקים, חברות ביטוח ועוד ובהמשך הם יעבירו את העיזבון על פי הצו.

הצו כולל את שמות יורשי המנוח ואת חלקו היחסי של כל אחד מהם בעיזבון. אם המוריש לא הותיר אחריו צוואה, תתבצע חלוקת העיזבון על פי הוראות חוק הירושה צוואה היא הדרך הנכונה ביותר לחלק את העיזבון בין היורשים ולמנוע סכסוכים ומחלוקות סביב הירושה.

ראו גם: עורך דין צוואות

למה לבחור במשרד עו"ד דניאל ארנסט ושות' ?

ניסיון של שנים

למשרדינו ותק של שנים רבות בתחום צוואות עזבונות וירושה וניסיון רב לצד שירות ויחס אישי

צוות מנצח

הצלחות מוכחות במשפטי ירושה התנגדויות לצוואות ושמירה על זכויות יורשים

מתמחים בצוואות ועזבונות

לצד התמחות בתכנון ובניה למשרדינו מומחיות מיוחדת בתחום צוואות עזבונות וירושה

טיפול מקצועי ומיומן

למשרידנו צוות מנוסה אשר מעניק טיפול מקצועי ומיומן תוך מתן שירות מצויין לפונים ע"י צוות המשרד

אנו עורכי דין לירושה המתמחים בעניני ירושה צוואות ועזבונות. תוכלו לפנות למשרדנו בכל שאלה בנוגע לצוואות וירושות וכן גם בנוגע לניהול עיזבונותיהם של נפטרים. משרדנו משרד עורך דין לירושה מתמחה בכך ויתאים לכל אחד את הסיוע הנדרש עבורו.

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

סגירת תפריט