אם הגעתם לכאן אנו מניחים שאתם מחפשים אחר עורך דין צוואות וירושות תל אביב, אם אנחנו חוזרים למסע אחורה בזמן ומדברים עם הסבים והסבתות שלנו אנו מגלים כי עד לפני כמה עשרות שנים צוואה הייתה משהו המשויך אך ורק למעמדות מסוימים אשר רצו להבטיח כי ילדיהם ונכדיהם יהנו מן העושר והשלל הרב, יחד עם זאת כאשר אנחנו מדברים על צוואות היום אנו מדברים על אחת מבין הפעולות השכיחות ביותר כאשר כל אדם שני בישראל כותב צוואה בשלב כזה או אחר בחייו על מנת להבטיח כי נכסיו והרכוש אותו צבר יעברו אל משפחתו הגרעינית, עמותות וארגונים בהם תמך ואפילו חבר קרוב.

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע את המילה צוואה לא מעט פעמים במהלך חייכם אך האם אתם באמת יודעים מה היא אומרת? כאשר אנחנו מדברים על צוואה אנו למעשה מדברים על מסמך משפטי לכל דבר ועניין אשר במהלכו כל אדם כשיר על פי חוק הצוואות יכול להחליט מה לעשות עם הנכסים והרכוש אותם הוא צבר במרוצת השנים. אנו מייחסים חשיבות רבה לכל הליך כתיבת הצוואה מאחר ומדובר במסמך בעל כובד משפטי רב, כמו כן בעל השלכות לא קטנות על חייהם של האנשים הקרובים אליכם.

עורך דין צוואות וירושות תל אביב

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

"האם כל אדם יכול לערוך צוואה?"

למעשה כשיורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי כל אדם יכול לערוך צוואה, יחד עם זאת ישנם אנשים "לא כשירים" על פי חוק הצוואות לשם עריכת צוואה. ביניהם אנו יכולים לראות:

  • בעלי מוגבלויות שכליות
  • קטינים מתחת לגיל 18
  • אנשים אשר אינם כשירים וצלולים ויש ספק לגבי הבנת המסמך
  • אנשים החולים במחלות נפש

כל אלו למעשה לא יכולים לכתוב צוואה על פי חוק הצוואות וסביר להניח שלא יקבלו חתימה של עורך דין ו/או נוטריון על המסמך שלהם. כמו כן, אנו יכולים לראות מקרים נוספים בהם נוטריון יחליט בעת עריכת המסמך כי כותב הצוואה אינו בטוח ו/או יודע מה התוקף המשפטי של המסמך ולא יאשר את מהימנות ותוקפו המשפטי של הצוואה.

ביטול צוואה לאחר כתיבתה: האם זה אפשרי?

לא מעט אנשים תוהים האם ניתן לערוך ו/או לבטל צוואה לאחר שנכתבה – למעשה מדובר במלאכה אפשרית למדי. כל אחד יכול לבטל את צוואתו בכל רגע שידרש בהנחה ויפעל באותה צורה בה כתב את הצוואה.

יורדים לעובי הקורה: מה הם הצורות בהם ניתן לערוך צוואה?

כאשר אנחנו מדברים על עריכת צוואה אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, כיום ניתן לראות כ – 4 דרכים לכתיבת צוואה:

  • צוואה בעדים – צוואה זו תיערך אל מול עורך דין המתמחה בתחום הצוואות כאשר הצוואה מנוסחת בכתב ידו של המייפה ולאחר מכן תחתם על ידי 2 עדים אשר נכחו באירוע.
  • צוואה בפני רשות – צוואה זו ניתנת בעל פה אל מול רשות – שופט, נוטריון, בית דין רבני ו/או רשם המתעסק בעולמות הירושה והצוואות.
  • צוואה בעל פה – צוואה זו הינה צוואה אשר לרוב תקבל תוקף משפטי אך ורק אם המצווה יהיה במצב המוגדר על פי סעיף 23 לחוק הירושה "שכיב מרע" – מצב זה אומר כי אין ביכולתו של האדם לערוך צוואה אחרת מאחר והוא במצב בריאותי מדרדר. צוואה זו תיעשה אל מול 2 עדים אשר רושמים בזיכרון דברים את כל הנאמר ומחויבים להעביר את הצוואה אל רשות(נוטריון, בית דין, רשם)בהקדם האפשרי.
  • צוואה בכתב יד – זו הצוואה המוכרת והשכיחה ביותר, צוואה זו נכתבת בכתב יד.

מהי החשיבות בעבודה עם עורך דין צוואות וירושות תל אביב?

מחפשים עורך דין צוואות וירושות תל אביב ? חשוב לציין כאשר אנחנו מדברים על עריכת צוואה אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, קיימים לא מעט קריטריונים המשפיעים על קיום הצוואה. כמו כן, כתיבת צוואה בצורה שמשתמעת ל – 2 פנים יכולה לגרום ללא מעט מחלוקות בקרב יקירכם. אנו ממליצים לכם לגשת אל משרד עו"ד המתמחים בעולם הצוואות והירושות לשם הבטחת הצוואה שלכם וכי היא תתקיים לפי רצונכם.

אמרתם עורך דין צוואות: אמרתם דניאל ארנסט ושות'

כתיבת צוואה היא מלאכה אשר דורשת התעמקות בפרטים הקטנים ביותר, משרד עורכי דין דניאל ארנסט ושות' מתמחה בכתיבת ועריכת צוואות והפך במרוצת השנים לבחירתם הטבעית של מאות לקוחות בישראל.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום – דניאל ארנסט ושות'

למה לבחור במשרד עו"ד דניאל ארנסט ושות' ?

ניסיון של שנים

למשרדינו ותק של שנים רבות בתחום צוואות עזבונות וירושה וניסיון רב לצד שירות ויחס אישי

צוות מנצח

הצלחות מוכחות במשפטי ירושה התנגדויות לצוואות ושמירה על זכויות יורשים

מתמחים בצוואות ועזבונות

לצד התמחות בתכנון ובניה למשרדינו מומחיות מיוחדת בתחום צוואות עזבונות וירושה

טיפול מקצועי ומיומן

למשרידנו צוות מנוסה אשר מעניק טיפול מקצועי ומיומן תוך מתן שירות מצויין לפונים ע"י צוות המשרד

אנו עורכי דין לירושה המתמחים בעניני ירושה צוואות ועזבונות. תוכלו לפנות למשרדנו בכל שאלה בנוגע לצוואות וירושות וכן גם בנוגע לניהול עיזבונותיהם של נפטרים. משרדנו משרד עורך דין לירושה מתמחה בכך ויתאים לכל אחד את הסיוע הנדרש עבורו.

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

סגירת תפריט