משרדנו משרד עורכי דין מתמחה בכל בנושאי צוואה ירושה ועזבון לרבות קיום צוואות, והתנגדות לצוואות. כמו כן ניהול עזבונות ויעוץ.

במקרה מסויים נפטרה אישה והותירה 5 צוואות שנעשו בתקופה של כ- 10 שנים הצוואות היו דומות אך היו הבדלים שונים. באחת הורישה רק לאחות אחת ובאחרות לחלק או לכל האחים. המנוחה נפטרה ללא ילדים וללא בן זוג. במקרה זה כאשר המנוחה סבלה ממחלה מתקדמת מסוג פרקינסון היה צורך לקבוע החל ממתי איבדה את הכושר לעשות צוואה ואיזו מחמשת הצוואות יש לקיים.

בית המשפט מינה מומחה רפואי פסיכיאטר גריאטר שקיבל את כל התיק הרפואי וקבע כי הצוואה האחרונה אינה תקינה בכך שהמנוחה לא היתה בעלת כושר לעשותה ולהבינה ולהכתיבה.

לכן נותרו 4 צוואות אלא ששתי הצוואות הקודמות נעשו בהפרשי זמן קלים בלבד בהפרש של חודש ימים זו מזו הצוואות היו שונות תכלית שינוי, אלא שהיו עוד שתי צוואות קודמות כל שבסך הכל היו 3 צוואות דומות וצוואה אחת חריגה.

בית המשפט המליץ לצדדים להתפשר באופן שיכוון לרוב הצוואות שנעשו ויתעלם מהצוואה החריגה ולבסוף כך היה בשינוי אחד והוא שכם הזוכים בצוואה החריגה קיבלו משהו אך לא הרבה.

במקרה אחר כתב המנוח כ 10 צוואות שונות ובכל אחרת הוריש לאדם אחר לפי גחמה של רגע. המנוח בחייו מסר עותק הצוואה לכל אחד מהיורשים כנראה כדי להרשימו או לשאת חן בעיניו.

לאחר הפטירה צצו צוואות סותרות רבות ובכל אחת יורש אחר. בבית המשפט נקבע כי כל הצוואות בטלות כי לא היתה גמירות דעת או כוונה אמיתית להוריש אלא רק פעולה מניפולטיבית של המנוח. לכן נבע כי הירושה תהיה על פי דין כלומר ירושה לפי החוק לקרובי המנוח ובהתעלם מכל הצוואות.

בהתמודדות בתיק בבית המשפט למשפחה כאשר צצות מספר צוואות, קיימים שיקולים מורכבים כיצד להתמודד וכמובן כיצד לסייע לאותו יורש המיוצג. מתעוררות שאלות של אופן עריכת הצוואה השפעה בלתי הוגנת, מועד עשייתה ובפני מי נערכה, וכן מצבו הרפואי של המוריש בעת עריכת הצוואה.

משרדנו – דני ארנסט ושות' – משרד עו"ד לענייני צוואות וירושות יטיב לטפל ולשקול כל השיקולים כדי למקסם את חלקו של הלקוח המיוצג ע"י המשרד.

בכל שאלה בנוגע לצוואה עזבון וירושה תוכלו לפנות למשרדנו. לטיפול בצווי ירושה או בצווי קיום צוואה. או בהתנגדות לצוואה, וכל שאלה אחרת בתחום עזבון צוואה וירושה.  משרדנו מתמחה בכך ויתאים לכל אחד את הטיפול והפתרון המתאים ביותר.

ראו גם: עו"ד צוואות

 

סגירת תפריט