ירושה

חוק הירושה עבר שינויים רבים מאז חוקק ב1965 והתיקון האחרון בחוק הירושה היה בשנת 2017 החוק קובע את זכויות היורשים , מי היורשים כיצד עושים צוואה ועוד הוראות רבות הקשורות ליורשים לצוואה לעזבון ועוד.

החוק קובע כי "במות אדם עובר עזבונו ליורשיו." הוראה זו דרושה כדי להעביר את העזבון ליורשים. העזבון אינו עובר אוטומטית אלא יש צורך בצו ירושה שמוציא רשם הירושה או צו קיום צוואה .

החוק קובע מי הם היורשים: "היורשים הם יורשים על פי דין או זוכים על פי צוואה; הירושה היא על פי דין זולת במידה שהיא על פי צוואה."

חוק הירושה קובע כי: כל ילד של המוריש יורש אותו גם אם הוריו לא היו נשואים : "לענין זכויות הירושה של ילד אין נפקא מינה אם בשעת לידתו היו הוריו נשואים זה לזה, ואם לא." אולם "מי שהורשע על שהעלים או שהשמיד את צוואתו האחרונה של המוריש, או שזייף אותה, או שתבע על פי צוואה מזוייפת." אינו יורש את המנוח.אם יש לעזבון חובות והיורשים אינם רוצים להיות חשופים לכן רשאי יורש "להסתלק מחלקו בעזבון, כולו או מקצתו או ממנה שהוא זכאי לה על פי צוואה, כולה או מקצתה." אפשר גם להסתלק לטובת יורש אחר כלומר לוותר על חלק מהירושה לטובת קרוב כגון אם או אח . החוק קובע כי "אין הסתלקות לטובת אדם אחר, אלא לטובת בן-זוגו, ילדו או אחיו של המוריש."

עורך דין ירושה
עו"ד דניאל ארנסט | ירושה

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

עורך דין ירושה בתל אביב
עו"ד דניאל ארנסט | ירושה

חוק הירושה

חוק הירושה אוסר עשיית הסכמים או התחייבויות בירושה כלומר למוריש תמיד שמורה הזכות לשנות את צוואתו. "הסכם בדבר ירושתו של אדם וויתור על ירושתו שנעשו בחייו של אותו אדם – בטלים. מתנה שאדם נותן על מנת שתוקנה למקבל רק לאחר מותו של הנותן, אינה בת-תוקף אלא אם נעשתה בצוואה לפי הוראות חוק זה.

חריג לכלל הוא הסכם בין בני זוג להורשה משותפת המכונה צוואה משותפת חוק הירושה קובע כי "בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואת בן הזוג האחר; צוואות כאמור יכולות להיעשות בין אם הזוכה על פי כל אחת מהצוואות הוא בן הזוג ובין אם הוא גורם שלישי, בין בשני מסמכים שנערכו באותה עת ובין במסמך אח

למה לבחור במשרד עו"ד דניאל ארנסט ושות' ?

ניסיון של שנים

למשרדינו ותק של שנים רבות בתחום צוואות עזבונות וירושה וניסיון רב לצד שירות ויחס אישי

צוות מנצח

הצלחות מוכחות במשפטי ירושה התנגדויות לצוואות ושמירה על זכויות יורשים

מתמחים בצוואות ועזבונות

לצד התמחות בתכנון ובניה למשרדינו מומחיות מיוחדת בתחום צוואות עזבונות וירושה

טיפול מקצועי ומיומן

למשרידנו צוות מנוסה אשר מעניק טיפול מקצועי ומיומן תוך מתן שירות מצויין לפונים ע"י צוות המשרד

עורך דין ירושות וצוואות במרכז מתמחים בחלוקת הרכוש לאחר הפטירה ובכלל, וקיום הוראות המוריש . עורך דין ירושות וצוואות במרכז מתעסק, בלי שום ספק, באחד הנושאים הרגישים ביותר במשפחה. למרות החשיבות, חלק מהאנשים בישראל אינם עורכים צוואה או אינם מקפידים שהצוואה שכתבו תעמוד בדרישות החוק כדי שתוכל להתקיים בקלות ובאפקטיביות ולכן עורך דין ירושות וצוואות במרכז יערוך אותה נכון ויעניק לכם את ההסברים והדברים שחשוב שתדעו בנושא הזה כדי לחסוך הרבה עוגמת נפש.

המציאות המורכבת והעמוסה שבה אנחנו חיים עלולה להוביל לדחייה של התהליך החשוב הזה – לכן יש לפנות ולהתיעץ

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף השאירו פרטים:

סגירת תפריט